Kot piše Jana, so bunkerji v zadnjem času postali ultimativni statusni simbol med enim odstotkom – naziv, ki se je prijel najbogatejših ljudi na svetu. Tistih, ki si lahko privoščijo vse in še več. Sodobni ponujajo vse in več. Poleg najmodernejšega obrambnega sistema, ki vključuje samozažigalni jarek, vse razkošje, ki si ga lahko zamislijo: kinodvorane, bazene, kegljišča, gokart steze in hleve za konje. Pa seveda strelišče in vesoljsko bolnišnico.
Manjša in večja zaklonišča, ki stanejo od okoli pol do pet milijonov ameriških dolarjev, rastejo kot gobe po dežju. Raste povpraševanje, množijo se podjetja, ki bunkerje gradijo, kot Vivos in Rising S Company, ki ponujajo zaklonišča, opremljena z luksuznimi bazeni, telovadnicami, umetno sončno svetlobo, pa tudi prostori za rudarjenje kriptovalut ter celo hlevi za konje. A to je za rajo. Najbogatejši, predvsem tehnološki mogotci, ki imajo vedno najboljši vpogled v prihodnost, so bunkermanijo pripeljali do norije.
O tem, kdo in kakšne bunkerje si gradi, katere so najbolj priljubljene destinacije, si preberite v novi izdaji revije Jana