Število jedrskega orožja se v vseh največjih vojnih silah povečuje. The Guardian piše, da je na svetu okoli 12.500 bojnih glav, od tega jih je več kot 9.500 pripravljenih za potencialno uporabo. To je skoraj 100 kosov na boj pripravljenega jedrskega orožja več kot lani.
Mednarodni inštitut za raziskovanje miru v Stockholmu (Sipri) pravi, da ima največ novih bojnih glav Kitajska, sledijo ji Rusija, Pakistan, Severna Koreja in Indija. Rusija in ZDA imata skupaj v lasti skoraj 90% vsega aktivnega jedrskega orožja na svetu, vsaka pa ima še vel kot tisoč bojnih glav, ki niso več aktivne in jih postopno razstavljajo, meni Sipri. Okoli 2000 bojnih glav (praktično vse od njih v Rusiji in ZDA) so v stanju visoke operativne pripravljenosti, kar pomeni, da so pritrjene na rakete ali so skladiščene v zračnih bazah, kjer jih lahko pritrdijo na letala.
Med večjimi jedrskimi silami so še Kitajska, ki sploh skrbi strokovnjake, saj se iz satelitskih posnetkov jasno vidi, da gradi na stotine novih raketnih skladišč, Francija in Velika Britanija.
Vse te ocene so sicer res le ocene, ker je natančne številke praktično nemogoče dobiti, saj nekatere države (kot so Rusija, ZDA in Velika Britanija), sploh od vojne v Ukrajini naprej, glede tega delujejo precej netransparentno. Dan Smith, direktor Siprija, je prepričan: »Drsimo v eno najbolj nevarnih obdobij človeške zgodovine. Večina držav z jedrskim orožjem zaostruje svojo retoriko o pomembnosti nuklearnega orožja, nekatere celo eksplicitno ali implicitno grozi z njegovo potencialno uporabo.« Vojna v Ukrajini nevarno povečuje možnosti za dejansko uporabo tega smrtonosnega orožja, se bojijo strokovnjaki.