Sporazum morajo ratificirati britanski parlament ter Evropski parlament in Svet EU. Nacionalne ratifikacije v vseh članicah unije pa niso potrebne. Brexit je predviden 29. marca prihodnje leto.
"Kabinet se bo sestal jutri ob 14. uri, ko bo obravnaval osnutek dogovora, ki sta ga pogajalski ekipi dosegli v Bruslju. Odločil bo tudi o naslednjih korakih," je danes sporočila britanska vlada.
Vir v vladi je po poročanju britanskega BBC povedal, da je bil dogovor dosežen na tehnični ravni po intenzivnih pogajanjih.
Osnutek predvideva začasno rešitev, s katero bi meja med Irsko in Veliko Britanijo ostala odprta, če London in Bruselj do konca leta 2020 ne bi dosegla novega trgovinskega dogovora. T. i. varovalka, o kateri se strani nista mogli dogovoriti več mesecev, zdaj predvideva, da bo Velika Britanija začasno v celoti ostala del carinske unije. Vključuje tudi dodatna določila za Severno Irsko glede carin in regulacij, ob sklicevanju na dva vladna vira poroča irska javna televizija RTE. Unija se je doslej zavzemala, da bi v carinski uniji ostala zgolj Severna Irska.
Dogovor poleg meje na irskem otoku vsebuje še določila o finančni poravnavi v višini 39 milijard funtov (45 milijard evrov) in pravice državljanov. Določeno je tudi prehodno obdobje, ki naj bi se izteklo do konca leta 2020.
Tiskovni predstavnik glavnega pogajalca EU za brexit Michela Barnierja je medtem sporočil, da dogovor še ni dosežen. "Nismo še tam," je dejal.