Čolovića so prijeli v petek na avtobusni postaji blizu Beograda zaradi suma, da je vohunil za Hrvaško. V nedeljo so zanj odredili 30-dnevni pripor.
Srbska televizija je danes poročala, da se bo sodišče odločilo, ali bo sprejelo domnevni dogovor med Čolovićem in tožilstvom. Domnevni vohun naj bi priznal sodelovanje s hrvaškimi obveščevalnimi službami v zameno za tri leta zapora. Srbska zakonodaja predvideva od enega do 15 let zapora za osebo, ki v državi na različne načine vohuni za obveščevalne službe drugih držav.
Stisnili so ga v kot
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Srbski tabloid Informer navaja, da je Čolović sprejel ponudbo hrvaške obveščevalne službe, da bi se izognil domnevnim obtožbam za vojne zločine na ozemlju nekdanje Republike srbske krajine, ki so jo uporniški Srbi med vojno na Hrvaškem razglasili na hrvaškem državnem ozemlju. Mediji v Srbiji in na Hrvaškem ugibajo, da je Čolović zbiral podatke o častnikih nekdanje JLA, ki jih hrvaško pravosodje sumi vojnih zločinov.
Hrvaški mediji so poročali, da je bil kot častnik srbskih sil huje ranjen v vojni na Hrvaškem leta 1993 ter se je zdravil v Beogradu. Potem je kot 80-odstotni invalid ostal v Srbiji, a je redno obiskoval domačo hišo in kmetijo na Hrvaškem. V času obiskov na Hrvaškem naj bi ga nekajkrat uradno povabili na informativne
Vrh politike zanika, da je Čolović hrvaški vohun
Hrvaški premier, ki opravlja tekoče posle, Tihomir Orešković je v soboto dejal, da sta se pogovarjala z direktorjem hrvaške varnostno-obveščevalne službe (SOA) Danielom Markićem, ki je zanikal, da je Čolović hrvaški vohun. Orešković je tudi dodal, da Beograd ni poslal nobenih uradnih obvestil o Čoloviću. Povezave s Čolovićem je za hrvaške medije zanikala tudi hrvaška vojaška varnostno-obveščevalna služba (VSOA).