Bombe so zadele vhod v stavbo, ki je največja na območju in v kateri mesečno opravijo več kot 300 porodov.
Gre za edino bolnišnico v severozahodnem delu ruralnega Idliba, specializirano za materinstvo in otroke. Organizacija Save the Children ni navedla, ali so bombe odvrgla letala sirskih režimskih sil ali njihovih ruskih zaveznikov.
Močne poškodbe je potrdil tudi Sirski observatorij za človekove pravice. Bolnišnica naj bi bila zaradi poškodb komaj uporabna.
Rusija je v četrtek sporočila, da je skupaj s sirsko vlado začela obsežno humanitarno operacijo za mesto Alep. Po napovedih naj bi za razdejano mesto vzpostavili humanitarne koridorje, po katerih bi civilisti in uporniki, ki želijo položiti orožje, lahko zapustili mesto.
Bombardiranje Alepa se kljub temu ni ustavilo. Režimske sile nadaljujejo z obstreljevanjem položajev upornikov, koridorjev pa zaradi tega ni uporabil skoraj nihče. Ponudbo je po navedbah opazovalcev izkoristilo le 12 ljudi, za to pa gre kriviti tudi upornike, ki so postavili ovire in ljudem učinkovito preprečujejo približevanje koridorjem.
Prebivalci Alepa se po besedah aktivistov bojijo tudi morebitnih aretacij s strani sirskih oblasti.
Združeni narodi so medtem pozvala Rusijo, naj upravljanje begunskih koridorjev prepusti njihovim strokovnjakom. ZN ima namreč z zagotavljanjem humanitarne pomoči precej več izkušenj, zaradi česar je za to nalogo bolj primerna, so navedli.