Združenje se boji, da bi izstop prinesel tolikšno nestabilnost v gospodarstvu, da bi se podražila potovanja tako za poslovneže kot tudi za turiste. Vodja Abte Mark Tanzer meni, da bi morebiten izhod drugega največjega evropskega gospodarstva iz EU prinesel več negativnih kot pozitivnih posledic.
Delež turistov iz EU, ki pridejo dopustovat v Veliko Britanijo, predstavlja 63 odstotkov vseh tujih turistov, med njimi pa prednjačijo Nizozemci, Nemci, Italijani in Španci.
Brexit bi lahko, tako kaže študija, ki jo je za Abto opravila svetovalna družba Deloitte, resno ogrozil nizkocenovne ponudnike letalskih storitev, kar bi utegnilo narediti konec poceni letom v celinsko Evropo, kamor se na počitnice odpravi večina Britancev. Direktor nizkocenovnega ponudnika Monarch Airlines Andrew Swaffield meni, da bi ob višjih cenah prišlo tudi do zmanjšanja pogostosti letov na celino.
K omejenim možnostim potovanja bi svoje dodal tudi morebiten padec vrednosti funta, kar bi potovanja dodatno podražilo, zato bi se več ljudi odločilo ostati v domovini.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
V poročilu je moč prebrati, da bi bilo vpliv t. i. brexita na cene letalskih vozovnic čutiti še nekaj časa, vse dokler ne bi ponovno vzpostavili trgovinskih in regulatornih sporazumov med Veliko Britanijo in EU, kar pa bi lahko trajalo tudi več let.
Približno tri četrtine Britancev, ki se odločijo počitnice preživeti zunaj britanskega otočja, to storijo v državah EU, med najbolj priljubljenimi cilji pa so Španija, Francija, Italija, Portugalska in Grčija.
Delež turistov iz EU, ki pridejo dopustovat v Veliko Britanijo, predstavlja 63 odstotkov vseh tujih turistov, med njimi pa prednjačijo Nizozemci, Nemci, Italijani in Španci.
Javnomnenjske ankete trenutno kažejo, da je volilno telo precej enakomerno razdeljeno na nasprotnike in zagovornike izstopa Velike Britanije iz osemindvajseterice.