»Facebook misli, da sem teroristka,« je napisala v torek na twitterju in nadaljevala: »Tudi poslana kopija potnega lista jim ne zadošča za odprtje profila.« Očitno ji je Facebook na podlagi programa, ki deluje avtomatično, izbrisal sporočilo. Isis je sicer ime za deklice, predvsem v Egiptu, ime pa izhaja iz egipčanske boginje lune, neba, materinstva, plodnosti in magije. V letu 2014 je izgubilo priljubljenost prav zaradi teroristične organizacije in je s 130. mesta najbolj priljubljenih imen padlo na 706.
Izbrisani profili
Čeprav ni dobila odgovora od Facebooka, je 22-letna inženirka iz San Francisca vztrajala pri tem, da ji morajo ponovno vključiti profil. Kot se je izkazalo, ni bila edina z izbrisanim profilom zaradi imena. Arizonskemu paru so zaradi priimka Avatar na začetku leta ukinili profil. Facebook pravila namreč nalagajo, da moraš uporabljati svoje pravo ime. Na koncu oktobra je podjetje sporočilo, da bodo naredili pravila o uporabi pravega imena bolj ohlapna. Mnogi, predvsem predstavniki lezbičnih, gejevskih in transseksualnih skupnosti so se pritoževali, da ponekod v svetu zaradi varnosti raje ne uporabljajo resničnih imen. Problem pa so imeli očitno tudi ljudje z bolj neobičajnimi imeni na Zahodu.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Spet na facebooku
Naposled so Isis, ki je na spletu letos začela kampanjo #ILookLikeAnEngineer (videti sem kot inženirka), s katero opozarja na probleme, ki jih zaradi svojega lepega videza doživlja kot inženirka, vendarle ponovno vključili profil.