"Pripravljeni smo na praktično sodelovanje z državami koalicije, ob spoštovanju neodvisnosti Sirije in pravic sirske vlade," je povedal Lavrov v pogovoru za ruski državni radio Radio Rusije. "Prepričan sem, da je s pragmatičnim pristopom to mogoče najti," je še dejal prvi mož ruske diplomacije.
Po napadih v Franciji sta Zahod in Rusija začela zbliževati stališča glede Sirije. Skupaj s partnerji iz G20 sta se odločila tudi okrepiti sodelovanje v Turčiji proti džihadističnim grožnjam.
A Rusija in Iran na eni strani ter Zahod in arabske države na drugi se še naprej ne strinjajo v pogledih glede usode sirskega predsednika Bašarja al Asada.
"Asad predstavlja interese pomembnega dela sirske družbe, zato brez njegovega sodelovanje ne bo mogoče doseči mirne rešitve," je med drugim menil Lavrov.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Medtem sta se danes načelnika generalštaba ruske in francoske vojskem Valerij Gerasimov in Perre de Villiersm po telefonu pogovarjala o koordinaciji akcij vojakov v boju proti teroristom IS v Siriji. V enournem telefonskem pogovoru, do katerega je prišlo po pozivu o združitvi moči proti IS s strani ruskega in francoskega predsednika, Vladimirja Putina in Fracoisa Hollanda, sta izmenjala poglede na trenutne razmere v državi.
"Naše žalovanje in naša jeza nam morata pomagati pri združitvi moči Rusije in Francije v boju proti mednarodnemu terorizmu," je Gerasimov povedal svojemu francoskemu kolegu.
Putin je sicer v torek ruski mornarici v vzhodnem Sredozemlju odredil, da sodeluje s skupino francoskih ladij, ki naj bi tja prispela v petek ter da naj jih "jemlje kot zaveznike". Gre za prvo tovrstno skupno operacijo po drugi svetovni vojni, še navaja AFP.