Milanović je še dejal, da bodo ravnali predvsem v interesu Hrvaške in njene varnosti, ob tem pa ne bodo pozabili na humanost. Potrdil je, da je Hrvaška pripravljena sprejeti begunce ne glede na njihovo vero ali barvo kože ter jih usmerjati "tja, kamor si želijo".
Saborski poslanec bošnjaške narodne manjšine Nedžad Hodžić, ki zastopa tudi slovensko manjšino na Hrvaškem, je Milanovića vprašal za komentar na ukrepe posameznih članic EU, ki so na svojih mejah postavile ograje ali zidove, da bi preprečile prihod beguncev, ali so napovedale, da bodo sprejele samo tiste begunce, ki niso muslimani.
Hrvaški premier je odgovoril, da politike drugih držav praviloma ne komentira, a dejal, da ne odobrava potez madžarske vlade. Ocenil je, da gre za "škodljivo in nevarno" politiko.
"Zidovi ne bodo ustavili nikogar, dajejo pa grozljivo in nevarno sporočilo. Kličejo me starejši ljudje, večinoma Judje, ki se spominjajo druge svetovne vojne in so osupli. Vem, da je primerjava grozna, a žica v Evropi v 21. stoletja ni odgovor, temveč grožnja," je povedal.
Milanović je še izjavil, da tako kot predsednica države Kolinda Grabar-Kitarović podpira sklic seje sveta za nacionalno varnost glede begunske krize, ker je njeno reševanje v pristojnosti vlade. Hrvaški mediji so namreč poročali, da je Grabar-Kitarovićeva v torek Milanoviću predlagala sklic nujne seje o beguncih.
Na skrajnem vzhodu Hrvaške ob meji s Srbijo hrvaški policisti pričakujejo skupine beguncev, ki prihajajo peš s srbske strani meje mimo mejnih prehodov, od koder jih hrvaški policisti s policijskimi vozili vozijo v Tovarnik na registracijo.
Begunci, večinoma iz Sirije, so novinarjem Jutarnjega lista povedali, da je njihova edina želja, da bi nadaljevali pot proti Madžarski in naprej proti Nemčiji.