Tarča severnokorejskih raket naj bi bili zvočniki, s katerimi kapitalistični južnjaki širijo "sovražno" propagando zoper severnjaško dinastijo Kim. Južnokorejske oblasti so preventivno evakuirale prebivalce z morebitno ogroženega območja ob meji, čeprav v obstreljevanju ni bil nihče niti ranjen.
Južna Koreja je začela v zadnjem tednu z nenavadno prakso, da s pomočjo zvočnikov ob meji širijo kritične vesti o režimu v Pjongjangu, ki so začinjene z nepreverjenimi govoricami, obenem pa širijo slavospeve o demokraciji med južnimi brati. Severna Koreja je zagrozila, da bo primerno odgovorila na tovrstne agitacijske manevre in, kot kaže, je odgovor poslala s topništvom.
Napetosti med državama so se v zadnjem času zaostrile. V Seulu so prepričani, da je Severna Koreja odgovorna za eksplozijo dveh min na demilitariziranem območju med državama, v kateri sta bila v začetku meseca huje ranjena dva južnokorejska vojaka. Severna Koreja je vpletenost zanikala in zagrozila z obstreljevanjem zvočnikov na meji.
Severna in Južna Koreja sta tehnično še v vojni, saj državi nista nikoli podpisali mirovnega sporazuma po koncu korejske vojne med letoma 1950 in 1953. V zadnjem desetletju pa je prišlo le do občasnih incidentov, ki niso predstavljali nevarnosti miru na polotoku.