"Iz našega vidika bi bil ponoven nadzor na mejah najprimernejši ukrep," je poudaril vodja sindikata Rainer Wendt v pogovoru za časnik Passauer Neue Presse. Kot je pojasnil, bi nadzor na mejah omogočil vrnitev migrantov v državo, kjer so vstopili v schengensko območje in kjer bi lahko zaprosili za azil.
Nemčija, ki je najbolj priljubljena destinacija za prosilce azila v Evropi, letos pričakuje kar 500.000 beguncev, kar je več kot dvakrat več od lanskih 200.000. Z navalom prišlekov oz. njihovo nastanitvijo pa se le stežka sooča, navajajo nemški uradniki.
Policijski sindikat za soočenje s krizo s priseljenci želi še 1000 policistov, kako je videti delo preobremenjenih policistov, pa so danes v vasi Deggendorf blizu meje z Avstrijo pokazali tudi nemškemu notranjemu ministru Thomasu de Maizieru.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Tam policisti in drugo osebje v 50 kontejnerjih, ki služijo kot pisarne, fotografirajo, registrirajo in zdravstveno pregledujejo več sto migrantov, ki jih vsak dan prestrežejo na vlakih in avtocestah na Bavarskem. Ker v schengenskem območju ni več mejnega nadzora, so policisti ob navalu beguncev poostrili nadzor na vlakih, letalih in avtocestah. Minister je Wendtu obljubil, da bodo na Bavarsko napotili še okoli sto policistov, ki bodo pomagali pri registraciji priseljencev.
De Maiziere je ob tem poudaril, da begunci, ki potrebujejo mednarodno zaščito, lahko ostanejo v Nemčiji, tisti, ki tega ne potrebujejo, pa bi morali "kar se da hitro zapustiti državo".
Nemčija razmišlja o različnih ukrepih, s katerimi bi predvsem prišleke z Zahodnega Balkana odvrnila od iskanja azila na svojih tleh. Za azil je letos v Nemčiji zaprosilo slabih 100.000 ljudi z Zahodnega Balkana, a le redki med njimi lahko računajo na ugodno razrešitev prošnje. Na drugi strani so v Nemčiji v enakem obdobju prejeli 44.000 prošenj za azil s strani beguncev iz Sirije, ki so jim v 85 odstotkih odobrili zaščito.
Zaradi tega naj bi s posebnim zakonom poskrbeli, da bi pri očitno neutemeljenih prošnjah za azil, pri čemer gre predvsem za prošnje migrantov z Balkana, izrekli prepoved ponovnega prihoda in prebivanja za schengensko območje. Ta zakon naj bi v veljavo stopil že ta mesec.