Unija CDU/CSU bi glede na izsledke javnomnenjske raziskave osvojila 43 odstotkov glasov. Prvič po juniju 2005 je tako konservativna unija tako močna kot vse ostale stranke, zastopane v parlamentu, skupaj.
Svojo odločitev o vnovični kandidaturi naj bi Merklova, ki nemško vlado vodi že vse od leta 2005, nameravala uradno naznaniti v začetku leta 2016.
Socialdemokrati (SPD) bi namreč osvojili 24 odstotkov glasov, Levica devet odstotkov, Zeleni pa deset odstotkov, se pravi skupaj 43 odstotkov. Glede na raziskavo se v bundestag znova ne bi uvrstili liberalci (FDP) in evroskeptična Alternativa za Nemčijo (AfD). Potemtakem bi unija CDU/CSU bila na tem, da osvoji absolutno večino mandatov.
Moč unije se po besedah politologa Jürgena Falterja za Bild am Sonntag skriva v Merklovi, ki da ji Nemci zaradi njene mirne in trezne drže zaupajo. Na priljubljenosti naj bi znova pridobila tudi zaradi svojega ravnanja v luči grške dolžniške krize.
Merklova naj bi se sicer na volitvah leta 2017 nameravala potegovati za še četrti mandat na čelu nemške vlade. Spiegel je namreč v soboto poročal, da si želi več časa na položaju kanclerke in naj bi se že sestala z najvišjimi predstavniki svoje CDU, s katerimi je razpravljala o strategiji za volilno kampanjo.