NSA je tako vohunila za nekdanjim finančnim ministrom Oscarjem Lafontainom, ki je zdaj sicer že upokojen, pa tudi za podkanclerjem Sigmarjem Gabrielom in okoljsko ministrico Barbaro Hendricks.
Skupno je v dokumentih, ki jih je danes razkril Wikileaks, naštetih kar 69 telefonskih številk predstavnikov na nemških ministrstvih za finance, gospodarstvo in kmetijstvo. Nekatere številke so še vedno aktivne, kar bi lahko nakazovalo, da se vohunjenje NSA nadaljuje.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Razkritje prisluškovanja telefonu nemške kanclerke Merklove pred dvema letoma je močno obremenilo odnose med ZDA in Nemčijo. Podobno se je zgodilo tudi z drugimi državami, katerim voditeljem naj bi NSA glede na razkritja žvižgača Edwarda Snowdna prisluškovala.
Ameriški predsednik Barack Obama je Merklovi in tudi ostalim svetovnim voditeljem zagotovil, da ZDA zdaj ne vohunijo za zavezniškimi državami in njihovimi voditelji. Ni pa sicer nikoli izrecno zatrdil, da se to ni dogajalo.
Tarče vohunjenja so mu večinoma verjele na besedo in zadeva naj bi bila zdaj bolj ali manj sanirana, čeprav nova razkritja razsežnosti prisluškovanj znova vnašajo nemir v odnose zaveznic z ZDA.