Med drugim bodo pregledali delovanje petih skrbniških skladov, katerim naj bi v prihodnje dodali še dva - za deminiranje in strateško komuniciranje.
Poleg tega bodo razpravljali o poteku operacije Odločna podpora v Afganistanu ter o civilni misiji po koncu te operacije. Slovenija v Natovi operaciji sodeluje s sedmimi pripadniki, ki so večinoma v Heratu pod poveljstvom Italije.
Prvi dan zasedanja so ministri v sredo sklenili, da bodo znatno okrepili številčnost Natovih sil za hitro odzivanje, ki bodo po novem štele do 40.000 vojakov, kar je precejšnje povečanje od trenutnih 13.000. Potrdili so tudi obliko in sestavo šestih manjših poveljniških centrov Nata, ki jih bodo vzpostavili v Bolgariji, Estoniji, Latviji, Litvi, Poljski in Romuniji ter bodo namenjeni hitrejšemu odzivu v primeru kriz v tej regiji.
Generalni sekretar zavezništva Jens Stoltenberg je ob tem dejal, da bodo vsi ti koraki prispevali k boljši odzivnosti Nata na spremenjeno varnostno okolje. Izpostavil je, da ne iščejo konfrontacije in da si ne želijo nove oboroževalne tekme, temveč zagotoviti varnost svojih držav.