Ostale tiskovne agencije, med drugim francoska AFP, nemška dpa in hrvaška Hina, sicer poročajo o "nekaj tisoč" udeležencih. Kot je še zapisala dpa, protest ni pritegnil ogromnih množic, bi pa lahko kljub temu dal dodaten zagon protivladnim protestom, ki jih že dlje časa pripravljajo opozicijski socialdemokrati Zorana Zaeva.
Moči pri organizaciji sobotnega dogodka, ki so ga označili kot "vsealbanski shod", je po poročanju Bete sicer združilo kakih 40 različnih državljanskih gibanj in nevladnih organizacij, nista pa ga podprli dve največji albanski stranki v Makedoniji - niti DUI Alija Ahmetija, ki je del vlade premierja Nikole Gruevskega, niti opozicijska DPA, ki jo vodi Menduh Thaci.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
"Zbralo se je na tisoče Albancev, ki ne želijo biti več podcenjevani. Ne zahtevamo več, ne pristajamo pa na nič manj od tega, kar imajo Makedonci," je pred zbrano množico poudaril eden od govorcev iz vrst združenja Besa. Protestniki so nosili napise, kot je "Ustavite nasilje na Albanci". Poleg odstopa vlade so terjali tudi "nov dogovor za Makedonijo" med makedonsko in albansko skupnostjo in konec diskriminacije Albancev, ki predstavljajo med 25 in 30 odstotkov makedonskega prebivalstva, ter kritizirali tako Ahmetijevo DUI kot Thacijevo DPA.
Po navedbah organizatorjev naj bi makedonska policija udeležencem preprečevala prihod na protest. Mediji v albanskem jeziku so sicer poročali, da so protestniki prišli iz številnih mest, ne le iz Skopja, ampak tudi Tetova, Gostivara, Struge, Debra, Kumanova in drugih. Shod je zaznamovala obsežna prisotnost policije, minil pa je brez hujših incidentov.