Senat haaškega Mednarodnega sodišča za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije je odločilo, da mora Hadžićev zdravnik sodišče redno seznanjati z zdravstvenim stanjem obtoženega, obstaja pa tudi možnost, da ga pokličejo v Haag na dodatne zdravniške preglede.
Potem ko se je Hadžiću lani poslabšalo zdravstveno stanje, so sojenje proti njemu oktobra lani prekinili. Novembra je sledila diagnoza raka na možganih. Spomladi je bil nato nekaj tednov že nazaj v Srbiji, 8. maja pa se je moral vrniti v Haag na nujne dodatne preglede, pojasnjuje Tanjug.
Hadžić je na začetku sojenja v Haagu oktobra 2012 povedal, da se ne čuti krivega niti v eni od 14 točk obtožnice.
Med omejitvami, ki jih je Hadžiću ob izpustu določilo sodišče, je, da ne sme zapuščati Novega Sada, medijem ne sme dajati izjav v zvezi s sojenjem ter ne sme komunicirati z žrtvami in pričami.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Hadžića so aretirali julija 2011 na območju Fruške gore v Srbiji, potem ko se je sedam let skrival pred haaškim sodiščem, ki je obtožnico proti njemu objavilo leta 2004. Z njegovim prijetjem je haaško sodišče zaprlo seznam iskanih obtožencev za vojne zločine med vojnami, ki so Balkan pretresale konec 20. stoletja.
Obtožnica ga med drugim bremeni zločinov proti človečnosti ter sodelovanja v zločinskem združevanju z namenom nasilnega pregona Hrvatov in drugih nesrbskih prebivalcev s tretjine hrvaškega ozemlja. Obtožen je tudi sodelovanja pri umoru več kot 260 ljudi na Ovčari pri Vukovarju novembra 1991.
Hadžić je na začetku sojenja v Haagu oktobra 2012 povedal, da se ne čuti krivega niti v eni od 14 točk obtožnice.
Na Hrvaškem ga imajo za enega najbolj zvestih izvajalcev velikosrbske politike srbskega predsednika Slobodana Miloševića. Hadžić je bil tudi na seznamu 150 Srbov, ki jih je Hrvaška leta 1997 izvzela iz zakona o pomilostitvi.