Čeprav Blatter v svojem poslovilnem nastopu razlogov za odstop ni jasno navedel, pa so ameriški mediji takoj po odločitvi 79-letnega Švicarja poročali, da je ameriški zvezni preiskovalni urad FBI preiskavo največjega korupcijskega škandala v zgodovini organizacije razširil tudi na Blatterja.
Ni še jasno, kakšen status ima Blatter v preiskavi, saj iz FBI niso uradno potrdili, ali je Švicar med osumljenci za nečedne posle, sprejemanja podkupnin, hudodelskega združevanja, finančnih malverzacij, pranja denarja, za katere so ameriški preiskovalni organi že vložili obtožnice proti 14 visokim nogometnim funkcionarjem.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Še pred Blatterjevo odločitvijo je z ameriško zvezno državno tožilko Lynchevo intervju opravil nemški FAZ. Na neposredno vprašanje tožilka ni želela odgovoriti, ali je Blatter med osumljenimi in ali bodo tudi proti njemu vložili obtožnico.
"V tem trenutku o tem vprašanju ne morem povedati nič konkretnega. Seveda pa je treba vedeti, da je Fifa skorumpirana do najvišjih ravni. Obtožili smo 14 ljudi, med njimi visoke uslužbence, najvišje predstavnike zvez in člane Fifinega izvršilnega odbora. Tisto, kar smo ugotovili med preiskavo, je še zlasti zaskrbljujoče. Vsakič, ko je Fifa po notranji preiskavi sama odstranila skorumpirane uslužbence, so njihovo mesto zasedli ljudje, ki so nadaljevali s spornim delovanjem. Svoj položaj so videli kot priložnost za sprejemanje podkupnin. Podkupovanje je vedno potekalo po istem vzorcu," je bila jasna Lyncheva.