Voditelja sta se po poročanju francoske tiskovne agencije AFP sprehodila po glavni nakupovalni ulici v starem delu Nikozije in posedela v kavarnah na obeh straneh tega razdeljenega glavnega mesta. Ob vsesplošnem navdušenju več sto prebivalcev tako grške kot turške skupnosti sta izrazila pripravljenost za rešitev vprašanja Cipra. "Odločeni smo (...) in imamo skupno vizijo, da oblikujemo boljšo prihodnost za mlajše generacije," je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa dejal Akinci. Grki in Turki na Cipru se po mnenju Akincija dobro razumejo, ko skupaj jedo in pijejo, ne pa tudi, ko se pogajajo. "Mi moramo dokazati nasprotno," je še zatrdil vodja ciprskih Turkov. Anastasiades pa je dejal, da si bodo prizadevali čim prej najti rešitev.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Sprti strani sta 15. maja po večmesečnem zastoju obnovili pogajanja o ponovni združitvi otoka. Pogovori so potekali v optimističnem vzdušju, saj sta oba voditelja naklonjena okrepljenemu pogajalskem procesu, ki bi prinesel rezultate. Naslednjič naj bi se na pogovorih znova srečala v četrtek. Liberalno usmerjeni Akinci je bil 26. aprila izvoljen za predsednika sicer mednarodno nepriznane Turške republike Severni Ciper. Nasledil je nacionalista Dervisa Erogluja, ki je zastopal trda stališča v pogajanjih z Grki.
Ciper, nekdanja britanska kolonija, je razdeljen od leta 1974. Takrat so turške sile zaradi vojaškega udara ciprskih Grkov, ki ga je podpirala vojaška hunta v Atenah, vdrle na severni del otoka, kjer so kasneje ustanovili Turško republiko Severni Ciper. Ločena dela otoka se pod okriljem ZN že desetletja pogajata o ponovni združitvi.