Kljub prekinitvi ognja, ki naj bi predvsem omogočila dostavo najnujnejše pomoči prebivalcem, so sicer jug Jemna in strateško pomembno mesto Taiz v soboto pretresli novi spopadi med na eni strani hutijskimi uporniki in vojaki, zvestimi nekdanjemu predsedniku Aliju Abdulahu Salehu, ter provladnimi silami na drugi strani. Ubitih je bilo več deset ljudi.
Sobotnemu nasilju je danes sledil poziv novega odposlanca ZN za Jemen Ismaila Oulda Šejka Ahmeda, naj vse strani "obnovijo svojo zavezo temu premirju za vsaj še dodatnih pet dni". Kot je še dejal, "bi se morala humanitarna prekinitev ognja spremeniti v trajno premirje". K temu sicer že dolgo pozivajo tudi humanitarne organizacije.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Ahmed je sicer danes nagovoril udeležence pogovorov v Rijadu, ki jih organizira Savdska Arabija in na katerih naj bi skušali doseči dogovor za rešitev konflikta v Jemnu. Na srečanju sodeluje kakih 400 delegatov, med njimi jemenski predsednik Abedrabo Mansur Hadi, ki je pobegnil v Rijad, bojkotirajo pa ga hutijski uporniki, Hadijevi glavni sovražniki.
Po podatkih Združenih narodov je v Jemnu od sredine marca v letalskih napadih koalicije pod vodstvom Savdske Arabije ter v spopadih med uporniškimi silami in enotami, zvestim predsedniku Hadiju, umrlo več kot 1500 ljudi.