Avtoprevozniki opozarjajo, da so na trgu nekonkurenčni, dvig trošarin pa neposredno vpliva na dodatno poslabšanje njihovega položaja v državi in po svetu. V sporočilu, pod katerega se je podpisal predsednik združenja Dragutin Kranjčec, izpostavljajo, da so avtoprevozniki pomemben dejavnik hrvaškega gospodarstva ter da bodo prisiljeni zaradi visokih stroškov poslovanja svoje poslovanje preseliti v sosedne države.
Ob tem navajajo, da Slovenija, Madžarska in Italija avtoprevoznikom omogočajo vračila trošarin. Od hrvaške vlade zahtevajo, naj še enkrat obravnava upravičenost odločitve o dvigu trošarin za goriva ter naj sporno uredbo tudi umakne.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
"V nasprotnem nam preostane samo, da člane pozovemo, naj začnejo gorivo točiti v Sloveniji ter v ostalih sosednih državah, ki s svojimi ukrepi pomagajo gospodarskim subjektom. Kot skrajnji ukrep nam preostane tudi povabilo na blokado cest in vstavitev tovornega prometa", so sklenili.
Hrvaška vlada je v četrtek odločila sklenila dvigniti trošarine na goriva in na tobak, razlog pa je dodatno znižanje javnofinančnega primanjkljaja, ki ga od Zagreba zahteva Evropska komisija.
V Banskih dvorih pričakujejo, da bo od višjih trošarin na goriva v letošnji proračun priteklo dodatnih 280 milijonov kun (36,8 milijona evrov). Na letni ravni bo v državnem proračunu za 450 milijonov kun (59,2 milijona evrov) več denarja od trošarin na goriva.