Sirski veleposlanik pri Združenih narodih Bašar al Džafari vodi sirsko vladno delegacijo, ki se bo v Moskvi te dni sestajala s predstavniki domače, s strani režima "tolerirane" opozicije iz Nacionalnega koordinacijskega odbora za demokratične spremembe (NCCDC).
V Moskvi pa ni Sirske nacionalne koalicije, ki jo kot predstavnico sirske opozicije priznava Zahod in ki deluje v izgnanstvu. Ta Rusiji namreč očita podporo režimu sirskega predsednika Bašarja al Asada in se zato ni odločila za udeležbo na pogovorih.
Pogovori potekajo za zaprtimi vrati in naj bi se osredotočali predvsem na humanitarna vprašanja. Z njimi želi Rusija pridobiti status pomembne posrednice v sirskem konfliktu.
Tokratni krog sledi pogovorom med sirsko vlado in delom opozicije januarja v Moskvi, ki niso prinesli konkretnega napredka. Tudi sedaj so pričakovanja nizka. Vir blizu sirske vladne delegacije je dejal, da se bodo pogovarjali le o "lahkih" temah, kjer je dogovor mogoč. Ruski strokovnjak za Bližnji vzhod Boris Dolgov je ocenil, da večjih rezultatov ni pričakovati.
Večina sirske opozicije v izgnanstvu sicer zahteva, da mora Asad v okviru kakršnegakoli dogovora o končanju konflikta odstopiti s položaja, kar pa Damask zavrača.