V rimskem zaporu Rebibbia je okoli 2100 zapornikov, od tega 350 žensk. Maše, ki jo je daroval papež, se je udeležilo več sto zapornikov in uslužbencev zapora. Frančiška so izredno toplo sprejeli, on se je z njimi rokoval in jih objemal, oni pa so ga navdušeni večkrat nagradili z aplavzom.
Zapor Rebibbia je postal slaven med drugim zato, ker je bil v njem več let zaprt atentator na pokojnega papeža Janeza Pavla II., Turek Ali Agca. Pred Frančiškom sta ga obiskala tudi njegova predhodnika Janez Pavel II., ki se je ob tem celo srečal z Alijem Agco, in Benedikt XVI.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Z današnjim dogodkom je 78-letni argentinski papež sicer nadaljeval tradicijo, ki jo je začel kot nadškof Buenos Airesa, da na veliki četrtek daruje mašo v zaporih, bolnišnicah ali domovih za ostarele. Lani je opral noge 12 invalidom v nekem terapevtskem centru v Rimu.
Pred tem je Frančišek danes s krizmeno mašo, pri kateri duhovniki na veliki četrtek obnovijo duhovniške zaobljube, v baziliki svetega Petra v Vatikanu začel velikonočne slovesnosti. Na maši se je zbralo kakih 3000 duhovnikov iz rimske škofije in vatikanske kurije.
Krizmene maše, ki jih danes poleg papeža darujejo tudi katoliški škofje, so ime dobile po posvetitvi oljčnega olja v sveto krizmo. Pri teh mašah med drugim blagoslovijo olje.
Velikonočne slovesnosti bo papež nadaljeval na veliki petek, ko ima na programu tradicionalni križev pot v rimskem Koloseju. Po napovedih bo med drugim molil za otroke, žrtve spolnih zlorab, ter prosil za odpuščanje.
V soboto zvečer bo vodil velikonočno vigilijo v baziliki svetega Petra v Vatikanu. V nedeljo pa bo daroval velikonočno mašo in podelil velikonočni blagoslov urbi et orbi (mestu in svetu).