Glede na zadnje ankete bi Sionistična unija, ki so jo decembra lani vzpostavili Hercogovimi laburisti in stranka Hatnua pod vodstvom nekdanje zunanje ministrice Cipi Livni, lahko v 120-članskem knesetu dobila 25 ali 26 sedežev. Netanjahujevemu Likudu napovedujejo štiri sedeže manj.
V ospredju Netanjahujeve kampanje so bila predvsem varnostna vprašanja, zlasti nastajajoči dogovor med Iranom in šesterico velikih sil glede iranskega jedrskega programa.
Odločilna bo volilna udeležba, saj je bilo še v zadnjih dneh petina od skupno 5,8 milijona volilnih upravičencev neodločenih.
V parlament naj bi se uspelo uvrstiti okoli desetim ali celo enajstim strankam, od arabskih do ultraortodoksno judovskih. Ankete so kazale, da bi desne stranke lahko osvojile več poslanskih mandatov, kar naj bi nato dalo prednost Netanjahuju pri sestavljanju vladne koalicije, četudi morda ne bo osvojil največ glasov.
Napeta predvolilna kampanja je bila zelo polarizirana, v bistvu pa se je vrtela predvsem okoli vprašanja, ali naj po šestih letih Izrael še naprej vodi kontroverzni "Bibi" Netanjahu ali pa je prišel čas za nekoga novega. Kot navaja francoska tiskovna agencija AFP, gre pravzaprav za neke vrste referendum glede Netanjahujevega tretjega mandata, potem ko se je decembra odločil za predčasne volitve, dve leti pred koncem mandata.
V ospredju Netanjahujeve kampanje so bila predvsem varnostna vprašanja, zlasti nastajajoči dogovor med Iranom in šesterico velikih sil glede iranskega jedrskega programa. Pomemben je bil tudi mirovni proces s Palestinci, ki je pod Netanjahujem praktično povsem zamrl. Hercog obljublja, da bo tu politiko obrnil nazaj k miru. Napovedal je pogovore s palestinskim predsednikom Mahmudom Abasom v desetih dneh po izvolitvi.