Ameriškemu podjetju Uber sicer grozi do 100.000 evrov kazni.
"Vozniki, ki za plačilo brez licence prevažajo ljudi, kršijo zakon," je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP presodilo sodišče za trgovinska in industrijska vprašanja v Haagu. Če bodo s prakso nadaljevali, lahko Uber doleti do 100.000 evrov kazni, voznike pa do največ 40.000 evrov.
V Uberju so ogorčeni in že napovedujejo, da bodo še naprej ponujali aplikacijo Uberpop, le eno od storitev v njihovi ponudbi. Današnja odločitev "je preprosto prvi korak v dolgo trajajoči sodni bitki", so povedali v družbi s sedežem v San Franciscu.
Nizozemska vlada je septembra prepovedala Uber, ki se je na to odločitev pritožil. V Uberju pravijo, da ponujajo zgolj storitev delitve prevoza, a so sodniki danes soglašali z vlado, saj da Uber z vsako vožnjo zasluži 20 odstotkov cene.
Uber je aplikacijo Uberpop v Amsterdamu kot pilotni projekt zagnal med julijem in septembrom, prejšnji teden pa je storitev razširil na Haag in Rotterdam. Od leta 2009 se širi z nezadržno hitrostjo in je prisoten že v več kot 200 mestih v 45 državah.