Po navedbah britanskega ministrstva za kmetijstvo pa ptičja gripa na omenjeni farmi ne predstavlja večje nevarnosti za javnost, saj ne gre za zelo agresiven sev bolezni. Farmo so po izbruhu ptičje gripe začasno zaprli in vzpostavili 10-kilometrsko območje omejenega gibanja, vseh 6000 živali pa so že zaklali.
Britanske oblasti virusa še niso identificirale, so pa že izključile možnost, da bi šlo za smrtonosni sev virusa H5N1. Domnevajo, da bi bil izbruh virusa na Otoku lahko povezan z nedavnima izbruhoma na Nizozemskem in v Nemčiji.
Na Nizozemskem, kjer so odkrili visoko patogen sev ptičje gripe, medtem danes pregledujejo številne perutninske farme. Potrdili so, da gre za sev H5N8, ki so ga doslej zabeležili le v Aziji, novembra pa tudi ob izbruhu na perutninski farmi v Nemčiji.
Ptičja gripa je smrtonosna za perutnino, z virusom ptičje gripe pa se lahko okužijo tudi ljudje, ki so bili v stiku z okuženo perutnino. Odkar so leta 2003 prvič odkrili virus H5N1, je zaradi njega umrlo več kot 400 ljudi, večinoma v Jugovzhodni Aziji.