Da imajo Dunajčani prav poseben, srhljiv in hkrati zabaven odnos do smrti, zagotovo dokazuje Pogrebni muzej. Nikjer drugje v Evropi niso uprizarjali tako razkošnih pogrebov in nikjer drugje niso pri pogrebih uporabljali bolj grotesknih predmetov kot prav v avstrijski prestolnici.
Nikjer v Evropi niso prirejali tako razkošnih pogrebov kot na Dunaju.
Na 300 kvadratnih metrih površine so zdaj predstavili tako zgodovinske kot tudi sodobne eksponate pogrebne kulture ter obsežen slikovni in video material v interaktivni obliki. Najpomembnejše eksponate, kot so na primer mrtvaški prti in imperialno orožje s cesarskih pogrebov, so prenesli s prejšnje lokacije muzeja, mnogo predmetov pa bo na ogled prvič. Med drugim bodo razstavljeni tudi nekateri bizarni predmeti, ki so jih polagali v krsto ob pokojnika, če bi se zbudil. Rešilna budilka naj bi na primer začela zvoniti, če bi pokojnik oživel in se v grobu premaknil, bodalo pa so najbolj previdni zaupali zdravniku, da jih je ta pred pokopom za vsak primer še zabodel v srce.
Na ogled bodo tudi številne krste – od tako imenovane varčevalne krste za večkratno uporabo iz 18. stoletja, ki ima na dnu vratca, skozi katera so odvrgli truplo pokojnika v grob, do razkošnih sarkofagov in sedeče krste, ki so jo izdelali po motivu s slike slikarja Reneja Magritteja. Muzej se predstavlja v povsem novi podobi. Obiskovalci lahko na ekranu na dotik poiščejo, kjer na centralnem pokopališču se nahajajo častni grobovi znanih osebnosti, na 13 ekranih pa se vrtijo različni videoposnetki, med drugim tudi s pogreba cesarja Franca Jožefa I.