Direktor arhiva Andrej Rodinis je dejal, da je nastala neprecenljiva škoda. "Kolikor lahko ocenimo, je zgorel najmanj en depo, v katerem je bilo arhivsko gradivo mesta iz časa Avstro-Ogrske ter obdobja med obema svetovnima vojnama," je povedal.
Zunanji minister BiH Zlatko Lagumdžija je v petek po poročanju srbske tiskovne agencije Tanjug dejal, da ni dvoma, da je nasilje posledica nakopičenega nezadovoljstva, kljub temu pa je opozoril, da so nekatere sile to nezadovoljstvo "ugrabile" za lastne politične cilje.
Hrvaška je medtem pozvala k najhitrejšemu koncu nasilja ter strani pozvala, naj vzpostavila komunikacijo, saj je evropska BiH v interesu vseh njenih državljanov.
Protesti nezadovoljnih državljanov so se v Tuzli začeli v sredo, nato pa so se razširili po vsej BiH in v petek dosegli vrhunec.
V državi, kjer brezposelnost dosega 44 odstotkov, so se državljani odpravili na ulice, da bi protestirali proti neučinkovitosti oblasti pri reševanju težkih ekonomskih razmer, vendar so se protesti sprevrgli v nasilje. Nastala je ogromna gmotna škoda, več kot 220 ljudi je bilo ranjenih.
Danes je v BiH zaenkrat mirno, poročajo tuje tiskovne agencije. V Sarajevu je v bližini predsedstva sicer zaradi petkovih požarov, ki so jih gasili vso noč, zaznati vonj po zažganem.
Pristojni organi so medtem sprožili preiskave dogajanja. Preiskave potekajo v Tuzli, Sarajevu in Zenici, kjer so protestniki napadali državna poslopja in v številnih zanetili požare.
Poleg tega so aretirali več deset ljudi, med njimi v Mostarju enega od sindikalnih vodij Josipa Milića. Sindikati so sicer bili med pobudniki protestov, a so nato ostro obsodili napade, ki so jih izvajali mlajši zamaskirani moški.
Minister za varnost BiH Fahrudin Radončić je medtem zanikal, da je šlo za poskus državnega udara. "To ni puč, to so bili protesti proti nekompetentnim oblastem in korupciji," je dejal za časnik Dnevni Avaz.