Tiskovni predstavnik kenijske vlade Manoah Esipisu je za AFP dejal, da so vsi talci osvobojeni, vojska pa še vedno "čisti" vse prostore, saj ni izključeno, da se kje ne skriva še kakšen terorist. V treh dneh obleganja je bilo ranjenih najmanj 200 ljudi, med njimi 11 kenijskih vojakov. V ponedeljek so ves dan potekali hudi boji v katerih so umrli najmanj trije teroristi. Kenijskim enotam naj bi pomagali Izraelci, Britanci in Američani.
Poveljnik kenijske vojske general Julius Karangi je povedal, da je bilo med teroristi veliko tujcev. Med njimi naj bi bila tudi najmanj dva somalijska Američana. Vsi teroristi so bili moški, nekaj pa se jih je obleklo v ženske, da so lažje pretihotapili orožje. Vojska naj bi aretirala več kot deset ljudi.
Napad naj bi bil maščevanje za vdor kenijske vojske v Somalijo leta 2011, kjer so se borili proti milici Šebab. Teroristi so po zavzetju trgovskega centra začeli izločati vse, ki niso muslimani in so jih pobili. Med mrtvimi je šest Britancev, dve Francozinji, dva Kanadčana, dva Indijca, Kitajka, Južni Korejec, Južni Afričan, Nizozemka ter nekdanji diplomat in ganski pesnik Kofi Awoonor. Šlo je za najhujši teroristični napad v Keniji vse od leta 1998, ko je v napadu na ameriško veleposlaništvo umrlo 200 ljudi.
Ubili tudi nečaka predsednika države
Tiskovna agencija AFP poroča, da so kenijske enote v noči na torek prevzele nadzor nad celotnim nakupovalnim centrom Westgate v Nairobiju, ki so ga v soboto zavzeli pripadniki somalijske milice Šebab. Teroristi povezani z Al Kaido so pobili najmanj 62 ljudi, med njimi nečaka predsednika države Uhura Kenyatte in njegovo zaročenko.