Na zatožni klopi je sedem oseb, še 16 obtoženih pa je že leta ne begu. Med slednjimi sta tudi Šarić in Rodoljub Radulović.
Celotna kriminalna združba po navedbah tožilstva šteje 39 članov. Od tega jih je bilo devet, ki so se izrekli za krive, že v preteklih letih obsojenih. Še trije obtoženi v trenutnem procesu so dobili status zaščitene priče.
Združbo so razbili, ko so oktobra 2009 v okviru mednarodne operacije Balkanski bojevnik na jahti člana združbe v Urugvaju zaplenili okoli 2,2 tone kokaina. Kmalu po tem je skupina začela razpadati. Kot organizatorji tihotapljenja droge iz Južna Amerike so poleg Šarića obtoženi še Goran Soković, Željko Vujanović in pokojni Dragan Dudić Fric. Na sodišču je danes prišel le Vujanovič, ki se je izrekel za nedolžnega, poroča srbska tiskovna agencija Beta.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Obtoženim, ki so na begu, bodo sodili v odsotnosti, za njimi pa je medtem razpisana mednarodna tiralica, poroča srbska tiskovna agencija Tanjug. Sojenje se je danes začelo z branjem obtožnice za tihotapljenje 1,8 tone kokaina iz Argentine, na kateri je na osmem mestu tudi poslovnež Rodoljub Radulović z vzdevkom Mišo Banana. Odvetnik Radulovića, ki je prav tako na begu, je pred začetkom sojenja poudaril, da je njegov klient obtožen kot član Šarićeve združbe. Pred tem se ga je namreč omenjalo kot vodjo posebne zločinske skupine.
Srbski mediji so nedavno razkrili srečanja med Radulovićem in srbskim premierom Ivico Dačić, ko je bil ta leta 2008 notranji minister. Radulovićev odvetnik je danes glede tega dejal, da med njima ni bilo nobenih kriminalno-političnih povezav, temveč je bil njun odnos izključno prijateljske narave. Poleg danes začetega procesa - sojenje se je začelo znova zaradi pridružitve procesa proti Raduloviću - na sodišču v Beogradu sicer poteka tudi sojenje zaradi pranja denarja, ki ga je Šarićeva skupina pridobila s trgovino z drogo. Na zatožni klopi v tem primeru je osem oseb, še dva sta priznala krivdo, Šarić pa je na begu.