"V Sloveniji dogovori nekaj veljajo," je poudaril Pahor, "zato lahko brez velikega tveganja rečem, da bo pristopna pogodba pravočasna ratificirana".
Kot je dejal, vprašanje ratifikacije sicer ni enostavno, ker zahteva dvotretjinsko večino v parlamentu, "vendar lahko ob dovolj veliki politični potrpežljivosti, strpnosti, preudarnosti in odgovornosti upravičeno pričakujemo, da bo ta opravljena pravočasno". "Na koncu vedno zmaga modrost," je prepričan Pahor.
Josipović je dejal, da sta s Pahorjem izrazila močno podporo vladama, da najdeta optimalno rešitev za obe strani in da se vprašanje ratifikacije reši čimprej. "Za to obstaja dobra volja, politična volja v obeh državah," je poudaril hrvaški predsednik.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Tudi Josipović ne dvomi v ratifikacijo hrvaške pristopne pogodbe v slovenskem parlamentu. "Tako Hrvaško kot Slovenijo so vodili in ju vodijo odgovorni ljudje in nimam nobenega razloga, da bi dvomil v to, da bodo naredili to, kar je najboljše za obe državi," je poudaril.
Josipović je prvo srečanje s Pahorjem izkoristil tudi za to, da ga je povabil na obisk na Hrvaško. Oba sta se strinjala, da bo najboljša priložnost za to po sklenitvi dogovora o LB ali po ratifikaciji sporazuma.
Pahor in Josipović sta se pred tem v Salzburgu udeležila skupščine Evropske akademije znanosti in umetnosti, kjer sta prejela naslov zaščitnika te ustanove.