Posedli so se med razstavne eksponate - avtomobile in si eno roko premazali s sekundnim lepilom ter jo prilepili na tla, ob tem pa predali svoje sporočilo avtomobilskemu proizvajalcu; največjem v Evropi in drugem na svetu - naj v luči masovnega vpliva prometa in industrije na podnebne razmere, sprejmemo odgovornost in nekaj ukrenejo.
V njihovem imenju je spregovoril Italijan Gianluca Grimalda, sicer raziskovalec na področju socialne psihologije na eni od nemških raziskovalnih univerz in pozval tovarno vozil, da naredi vse, kar je v njeni moči, da prispeva k razogličenju, zmanjšanju emisij ogljika v ozračju, zlasti ogljikovega dioksida, kar vse prispeva k višanju temperatur in posledično ogromno izzivov za človeštvo.
Po dveh urah se je skupina protestnikov začela pritoževati. Zaposleni v pavilijonu so namreč ugasnili ogrevanje, luči zaklenili prostore in odšli. To je med prostestniki posvzročilo veliko slabe volje in negodovanja, češ, da zanje zaposleni zanje niso poskrbeli; niso jim prinesli vode, ali jim ponudili pomoči pri naročanju hrane. Noč so, speči na tleh, preživeli v muzejskem paviljonu, naslednji dan pa je z njimi opravila policija in jih aretirala. To je sicer še eden v nizu več protestov, s katerimi aktivisti opozarjajo, da moramo čim prej nasloviti podnebne spremembe. Eden od nedavnih odmevnejših je bilo politje Van Goghove slike s paradižnikovo juho.