"Za obe kaznivi dejanji priznam krivdo. Ne pa tudi za premoženjskopravni zahtevek," je na sodišču dejal 45-letni Koprčan, hkrati pa zatrdil, da se s storitvijo kaznivih dejanj ni finančno okoristil. S sostorilci naj bi NLB oškodoval za 569.741 evrov. Aleš Semolič je bil sedem let na begu, dokler ga na Reki maja niso prepoznali hrvaški varnostni organi in ga predali slovenski policiji. V slovenskem priporu je od 7. junija.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Kot odgovorna oseba gospodarske družbe Prosum je domnevno z banko NLB 13. junija 2007 prek pooblastila Gregorju Maroltu podpisal pogodbo o odstopu terjatev v višini 361.494 evrov, 27. junija 2007 pa je neposredno sam podpisal še eno pogodbo o odstopu terjatev v višini 208.247 evrov, s katerima je družba Prosum NLB odplačno odstopila svoje terjatve do dolžnika, gospodarske družbe Tus - katere odgovorna oseba je bil Smiljan Pavuna -, ki naj bi izvirale iz posla prodaje cementnih izdelkov družbi Tus, pri čemer je šlo za fiktivne posle, navaja Delo.
Marolt in Pavuna sta bila očitkov tožilstva, da sta storila poslovno goljufijo na račun NLB, Marolt pa še očitkov pranja denarja, sprva oproščena. Po pritožbi tožilstva na višje sodišče pa je bila sodba razveljavljena. Še pred začetkom drugega sojenja sta s tožilstvom sklenila sporazum o priznanju in bila obsojena na pogojni kazni, Marolt za obe dejanji na dve leti zapora, Pavuna pa na leto in pet mesecev zapora, obema je sodišče določilo preizkusno dobo dve leti. Vsak od njiju je obenem NLB vrnil 60.000 evrov. Četrti akter zgodbe, neformalni direktor Prosuma Tomislav Kašnar, je še vedno na begu.