Prav tako ni logističnih možnosti za pošiljanje varovanih pošiljk iz Rusije in obratno, so potrdili tudi na Pošti Slovenije.
Državna volilna komisija je pred nekaj dnevi odločila, da bodo slovenski državljani v Rusiji lahko glasovali le, če pridejo v Slovenijo na volišča omnia, in da torej ne bo organizirala volišča na veleposlaništvu v Moskvi. Takih volivcev in volivk je po podatkih DVK 114.
Ministrstvo za zunanje zadeve je v zvezi z odločitvijo Državne volilne komisije (DVK), da glasovanja za aprilske državnozborske volitve na veleposlaništvu v Moskvi ali po pošti ne bo, pojasnilo, da je tako ocenilo, ker zaradi trenutnih razmer namreč ni zagotovila, da bi bila spoštovana tajnost glasovanja in upoštevana anonimnost volivcev. Prav tako naj ne bi bilo logističnih možnosti za pošiljanje kakršnihkoli varovanih pošiljk iz Slovenijo v Rusijo in obratno, so za STA zapisali na zunanjem ministrstvu.
V Pošti Slovenije so za STA pojasnili, da je ukinjen promet pošiljk, naslovljenih v Rusijo. Roki dostave pošiljk iz Rusije pa so zaradi prekinitve letalskih povezav z Rusijo daljši. "Sprejem vseh poštnih pošiljk, naslovljenih v Rusijo, je bil ukinjen 28. februarja in je še vedno v veljavi," so zapisali. Dostava pošiljk iz Rusije se še naprej izvaja, vendar so roki zaradi prekinitve letalskih povezav daljši, so pojasnili na Pošti Slovenije.
Odločitvi DVK nasprotujejo v Gibanju Svoboda in na Inštitutu 8. marec. Menijo namreč, da gre za poseg v volilno pravico slovenskih državljanov. Kot primer navajajo nedavne volitve v Franciji in Srbiji, njihova veleposlaništva v Moskvi so volitve izvedla brez težav, še navajajo. "Res je, da so razmere težke. A niso nepredvidljive. Gre za volilno pravico ljudi, ki nimajo nobene veze z vojno in bi za njihove demokratične pravice moralo biti poskrbljeno. Nenazadnje je uresničevanje pravic posameznikov naloga državnih organov kot je DVK," so v objavu na Facebooku zapisali v Inštitutu.