Po ujmi

FOTO: Takšno je stanje v koroških gozdovih, potem ko je zobe pokazal močan veter

A.S./STA
11. 2. 2020, 11.03
Deli članek:

Po doslej zbranih podatkih močan veter, ki je v ponedeljek povzročal težave predvsem na severovzhodu države, v gozdovih na Koroškem ni povzročil večje škode, je za STA sporočil vodja slovenjgraške območne enote Zavoda za gozdove Slovenije Branko Gradišnik.

Facebook Slovenski državni Gozdovi / Denis Vrh
Po podatkih območne enote Zavoda za gozdove Slovenije so bila na Koroškem v ponedeljek podrta posamezna drevesa.

Pri Podvelki, kjer je podrto drevo terjalo žrtev, je promet urejen izmenično enosmerno.

Po podatkih območne enote Zavoda za gozdove Slovenije so bila na Koroškem v ponedeljek podrta posamezna drevesa predvsem na območjih, kjer je bila stabilnost gozdov prizadeta že v preteklih ujmah. Bolj točni podatki o količini podrtega drevja bodo znani v prihodnjih dneh.

Močan veter je v ponedeljek po Koroški največ težav povzročal na območju občin Podvelka, Muta, Mežica in Mislinja. Veter je razkril nekaj streh in podiral drevesa ter posledično oviral promet, težave pri oskrbi z elektriko so bile na nekaterih območjih v Radljah ob Dravi in v Mežiški dolini.

Spomnimo:

Drevo, ki se je v ponedeljek zgodaj zjutraj podrlo na glavno cesto Dravograd-Maribor pri Podvelki, je pod seboj pokopalo 52-letnega domačina. Cesta je bila za promet zaprta 13 ur, še vedno pa je tam po podatkih prometno-informacijskega centra za državne ceste zaradi odstranjevanja posledic neurja promet urejen izmenično enosmerno.

Leta 2017 huje

Tokratni močan veter je, kot kaže, prizanesel gozdovom na Koroškem. Ni pa bilo tako v vetrolomih decembra 2017, ko je bilo na Koroškem poškodovanih več kot 390.000 kubičnih metrov lesa, in v vetrolomu oktobra 2018, ki je na Koroškem poškodoval 140.000 kubičnih metrov drevja, največ na območju krajevne enote Črna na Koroškem, skoraj 110.000 kubičnih metrov.