Ob 15.30 so največ stopinj namerili v Podnanosu, in sicer 39. V Dolenjah pri Ajdovščini, Godnjah in Osilnici so termometri pokazali 38, v Ilirski Bistrici, Lendavi, Novi Gorici in Parku Škocjanske jame pa 37 stopinj Celzija.
Pozno popoldne je bila na merilnem mestu Nova Gorica presežena še opozorilna koncentracija ozona. Kot so sporočili z agencije za okolje, je bila vrednost 180 mikrogramov na kubični meter presežena ob 18. uri, povprečna osemurna koncentracija pa je bila 164 mikrogramov na kubični meter.
Glede na vremensko napoved je ponovno preseganje opozorilne vrednosti pričakovati vse do večera, v petek pa spet v popoldanskem času. Merilno mesto je glede meritev ozona locirano tako, da podatki veljajo za širšo okolico, pojasnjujejo na agenciji.
Najhujše šele pride
Po napovedih Arsa se bo vročina v prihodnjih dneh stopnjevala, saj vročinski val še ni dosegel vrhunca, prva osvežitev pa je napovedana šele za nedeljo. Najbolj vroč dan bo petek, ko se bo najvišja temperatura povzpela v bližino 40 stopinj Celzija, pri čemer niso izključeni niti temperaturni rekordi.
V noči na soboto nas bo dosegla šibka hladna fronta, zato bo v soboto v notranjosti države za nekaj stopinj manj vroče. Se bo pa povečala vlažnost zraka, zato bo bolj soparno kot te dni. Drugače bo na Primorskem, kjer bo zaradi šibke burje bolj suho. Vročina bo v nedeljo počasi popuščala. Zaradi pregretosti ozračja in menjave zračne mase so konec tedna možna tudi neurja. Do vključno nedelje bo predvsem sredi dneva in popoldne tudi velika toplotna obremenitev.
Včeraj so nas osvežila neurja
Proti večeru in v noči s srede na četrtek so sicer marsikje presenetila neurja, ki so prinesla manjšo osvežitev, saj so se temperature v večjem delu države spustile pod 20 stopinj Celzija. Nevihtni sistem, ki je nastal na meji z Avstrijo, je prinesel močne nalive predvsem v hribovitem svetu severne Slovenije. Samodejna postaja na Krvavcu je v 10 minutah izmerila 34 milimetrov padavin, kar je blizu slovenskemu rekordu. Ta je bil po podatkih Agencije RS za okolje (Arso) dosežen 19. maja 2009, ko je na Lisci v 10 minutah zapadlo 51 milimetrov dežja.
V pasu od Koroške do Dolenjske je v sredo zvečer in ponoči večinoma padlo od pet do 20 milimetrov dežja. Najmočnejši sunek vetra, 69 kilometrov na uro, so zabeležili v Celju. Na Primorskem je bilo zaradi prehodne burje sredi noči zelo toplo, v Vipavski dolini ob polnoči kar 30 stopinj Celzija.