Erjavec je v izjavi novinarjem ob prihodu na kongres spomnil, da je DeSUS doslej ves čas branila socialno državo, javno zdravstvo in javno šolstvo, pravice starejših in invalidov. Zdaj pa se zavedajo, da to ne bo več mogoče brez lastnega gospodarskega programa.
Prepričani so, da lahko Slovenija s svojo strateško lego in naravnimi bogastvi ter inovativnostjo ves čas dosega gospodarsko rast. "To potrebujemo, če želimo še naprej graditi socialno državo," je poudaril.
Erjavec je zadovoljen, da ga člani stranke pri razširitvi programa podpirajo. Ponovil je, da je današnji kongres tudi uvod v volilno kampanjo, a ne v smislu rušenja koalicije, pač pa priprav na parlamentarne volitve, ki bodo predvidoma prihodnje leto. "DeSUS je že v tem trenutku enotna, močna, konsolidirana. Pomembno je, da gremo že na začetku skupaj proti višjim ciljem," je poudaril in spomnil, da v preteklosti ni bilo vedno tako, zato je po njegovem mnenju ta kongres tudi prelomen za DeSUS.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Tudi po ocenah podpredsednika DeSUS Tomaža Gantarja, ki ponovno kandidira za omenjeno funkcijo, je čas, da ponudijo rešitve za to, kar obljubljajo in poskušajo doseči, pa tudi da še koga pritegnejo in prepričajo, da mislijo resno.
"Vedno je možnost delati bolje. Morali bomo delati tudi mogoče na malo drugačen način," je še dejal pred kongresom in dodal, da je z vodenjem stranke zadovoljen. Po Gantarjevih besedah v stranki nimajo parcialnih interesov in so usklajeni.
Na kongresu se je zbralo 224 delegatov. Za podpredsednika poleg Gantarja kandidirajo še Jelka Kolmanič, Marija Pukl in Jožef Žnidarič.