Senat vrhovnega sodišča je po navedbah časnika pritrdil navedbam Ropovega odvetnika Emila Zakonjška, da sodba okrajnega sodišča v Ljubljani "nima razlogov o odločilnem dejstvu", "da iz sodbe ne izhaja, da bi bili podatki, ki jih je novinarju sporočil obsojenec, ob njihovem nastanku označeni za tajne", zato je sodbo razveljavilo.
Okrajno sodišče bo moralo tako o zadevi znova odločati. Časa za ponovljeno sojenje bo po navedbah Dnevnika nekoliko manj, kot bi ga bilo sicer, saj je vrhovno sodišče potrebovalo šest mesecev, da je sodbo poslalo na višje sodišče. Zadeva zastara februarja 2018.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Rop je leta 2007, ko je bil poslanec, tedanjemu novinarju RTV Slovenija Vladimirju Vodušku izjavil, da naj bi se pred slovenskimi parlamentarnimi volitvami leta 2004 (ko je bil sam predsednik vlade) takratni vodja opozicije Janez Janša in hrvaški premier Ivo Sanader dogovarjala o incidentih v Piranskem zalivu ter da o teh dogovorih obstajajo prisluhi.
Vodušek je pogovor objavil na nacionalni televiziji, čeprav naj bi šlo za neformalni pogovor, ki ni bil za objavo, Rop pa tudi ni vedel, da ga Vodušek snema. Rop je bil nato leta 2013 obsojen na 10.000 evrov denarne kazni, v civilni tožbi pa se je z Janšo poravnal.