Kot je v sporočilu za javnost zapisal lastnik agencije Damjan Podjed, so parcele kupili v stečajnem postopku od družbe Imos. "Smo podjetje, ki se z dejavnostjo nakupa in prodaje nepremičnin ukvarja že več kot sedem let in to ni bil prvi nakup nepremičnin," je zapisal Podjed in ob tem poudaril, da v ozadju nakupa ni nikakršnih političnih ali drugih interesov. "S politiko se ne ukvarjam in me ne zanima. Nisem član nobene politične stranke," je poudaril.
Dogovor med udeleženci ni bil mogoč
Po njegovih besedah so javno dražbo izvedli na način, da dogovor med udeleženci ni bil mogoč. "Udeleženci nismo vedeli, kdo so ostali dražitelji, saj je vsak dražitelj že pred dražbo dobil zaporedno številko, ki smo jo pri posameznem izklicu cene dvigovali. Imen ob dvigovanju cene nismo navajali," je zapisal Podjed. Dražba je bila po njegovih besedah tako izpeljana korektno in profesionalno, namigovanja o njeni domnevni zrežiranosti pa so neresnična. "Ceno sem dvigoval po lastni volji," je poudaril Podjed.
Ob tem je tudi odločno zanikal namigovanja na povezanost njega ali agencije z Janšo in "njegovimi političnimi zagovorniki". Ta so po njegovem mnenju "le plod domišljije in želje po ustvarjanju čim bolj atraktivnih novic, ki se dobro prodajajo". Poudaril je, da Janše in drugih oseb, ki so jih novinarji omenjali v prispevkih o tej temi, osebno ne pozna, prav tako ni nikoli sodeloval z njihovimi podjetji.
V zvezi z nakupom omenjenih nepremičnin ni policija pri njem osebno ali v agenciji Nepremičnina opravila še nobenih preiskav ali zaslišanj, je še zapisal Podjed.
V zemljiški knjigi kot lastnik še vedno vpisan Imos?
Mediji so pred dnevi namreč poročali, da agencija Nepremičnina, ki je januarja na javni dražbi za 127.500 evrov kupila nekdanjo Janševo parcelo v Trenti, to že prodaja, čeprav sama še ni poravnala kupnine. Po poročanju Financ je v zemljiški knjigi kot lastnik še vedno vpisan Imos. Rok za plačilo kupnine bo potekel 6. aprila.
Parcela, velika okoli 15.600 kvadratnih metrov, na kateri so podrte stavbe, je bila v Janševi lasti od leta 1992 do leta 2005. Prvak SDS se je zaradi nje znašel pod lupo protikorupcijske komisije, na ljubljanskem okrožnem sodišču pa zoper njega, nekdanjega predsednika uprave Imosa Branka Kastelica in nekdanjega direktorja Eurogradenj Klemna Gantarja poteka preiskava.