Medtem, ko Michael okreva ob pomoči številne rehabilitacijske ekipe v svojem domovanju ob ženevskem jezeru, je njegova tiskovna predstavnica Sabine Kehm izjavila, da si je nekdanji dirkač želel izginiti iz javnega življenja.
Razlog, zakaj ni bilo informacij o njegovem stanju
To naj bi bil tudi glavni razlog, da Kehmova ni razkrila več informacij o njegovem zdravstvenem stanju. Na nedavnem medijskem dogodku ob jezeru Starnberg je dejala: »Splošno gledano mediji niso o zasebnem življenju Michaela in Corinne nikoli poročali. Ko je živel v Švici, je bilo jasno, da je bil običajen državljan.«
»Nekoč mi je v dolgem razgovoru Michael dejal: »Ne rabiš me klicati prihodnje leto. Izginjam.«
»Mislim, da je bila to njegova skrivna želja, ki si jo je želel izpolniti. Zato si še vedno prizadevam ugoditi njegovim željam in vam ničesar ne sporočim,« je dejala Kehmova.
Schumacher je med smučanjem s svojo družino in prijatelji v francoskih Alpah utrpel poškodbe glave. V bolnišnici v Grenoblu je preživel kar nekaj časa, med drugim je bil tam tudi dvakrat operiran.
Na medijskem dogodku je Kehmova opisala tudi šokantni trenutek, ko je izvedela za Schumacherjevo nesrečo. Dobila je namreč klic novinarja, ki jo je spraševal o tem, ali lahko potrdi, da se je nesreča zgodila.
Dejala je: »Nisem mu mogla pritrditi. Bila sem na počitnicah kot številni drugi v tem času. Po petih minutah me je novinar ponovno klical in spraševal, zakaj mu tega nisem mogla potrditi.«
»V tistem popoldnevu sem prejela veliko klicev, poskušala pa sem tudi sama pridobiti informacije o njegovem stanju.«
»Poskušali smo zavarovati bolnišnico in pripeljali smo varnostno osebje. Morali smo zadržati novinarje, saj je Michaelovo življenje viselo na nitki.«
Kehmova je dejala, da razume medijsko potrebo po pridobivanju informacij, obenem pa je novinarjem dejala, da se morajo vprašati kaj in kako bodo o dogodkih poročali.
Spomnila se je tudi prizora pred bolnišnico, kjer se je zdravil Schumacher: »Parkirišče je bilo popolnoma zasedeno, vhodi v bolnišnico prav tako. Ljudi, ki so obiskovali svoje bližnje, pa so novinarji nepretrgoma spraševali o dodatnih informacijah. Bilo je kaotično.«
»Bilo je tudi kar nekaj primerov, ko so poskušali prijatelji in sorodniki bolnikov, ki so se zdravili v bolnišnici, s pomočjo informacij o Schumacherju zaslužiti nekaj denarja. Hodili so okoli in ponujali informacije za denar.«
»Prav tako so obiskovalci nagovarjali zdravnike, ali lahko posnemajo kakšno fotografijo in kdaj bodo lahko videli Schumacherja,« je svojo zgodbo o nesreči Michaela Schumacherja zaključila njegova tiskovna predstavnica Michaele Kehm.