Kljub temu so pretreseni, so zapisali v današnjem sporočilu za javnost in dodali, da se še kako zavedajo svoje odgovornosti do njim zaupanih bolnikov in jo v okviru njihove dejavnosti tudi v celoti vedno prevzemajo.
Zagotovili so, da je delo v urgentnem centru za bolnike in zdravstveno osebje varno, saj so nepravilnosti v napeljavi plinov v enem od štirih stebrov v reanimacijskem prostoru odpravili, v sredo opravljen komisijski pregled vgrajenih priključkov medicinskih in tehničnih plinov v urgentnem centru pa ni pokazal nepravilnosti.
"Potek dogodkov v reanimacijskem prostoru in vzročna povezava s smrtjo je v postopku strokovne presoje, tako da izjav do zaključka postopka ne bomo dajali, tudi v izogib moralnega pritiska na svojce, s katerimi smo ves čas v kontaktu in s katerimi iskreno sočustvujemo," so še zapisali.
Tudi k odgovornosti posameznikov in ustanov za smrt ponesrečenega 52-letnika bodo pozvali, ko bodo znani rezultati preiskav, ki so teku, so napovedali, ob tem pa pojasnili, da notranji nadzor poteka po standardih in predpisih in da bodo z zaključki nadzora seznanili pristojne institucije.
Število obravnav v urgentnem centru sicer ne odstopa od dnevnega povprečja v preteklih mesecih, so še pojasnili.
Danes so se na nesrečen dogodek odzvali tudi v podjetjih Medicoengineerig in Medicop. V Medicoengineerigu, ki je bil odgovoren za vgradnjo in dobavo medicinske opreme, s prstom kažejo na Medicop, da je napačno priključil medicinske pline.
A v Medicopu trdijo drugače. "V procesu gradnje in opremljanja urgentnega centra Šempeter pri Gorici je podjetje Medicop izvajalo zgolj instalacijo medicinskih plinov, ne pa samega priklopa medicinske opreme," so zatrdili v sporočilu za medije.
Na šempetrski urgenci je prejšnji četrtek umrl bolnik, nato pa so ugotovili, da je napeljava medicinskih plinov v enem od prostorov za reanimacijo napačna.