"Jaz pri tej farsi kadrovski tukaj ne bom sodeloval," je med drugim dejal Virant, ki je opozarjal na konlikt interesov Alenke Bratušek.
V vladi Mira Cerarja so v sporočilu za javnost, s katerim so danes obvestili o objavi magnetograma, poudarili, "da vlada sama ali njen posamezen član magnetograma ne potrjuje in ne preverja korektnosti zapisa ali jamči za njegovo verodostojnost".
Informacijski pooblaščenec je vladi, ki jo je takrat že vodil Miro Cerar, z odločbo oktobra 2014 naložil, da mora v 31 dneh magnetogram omenjene seje posredovati novinarju POP TV, a je vlada sprožila upravni spor. Upravno sodišče pa je pritrdilo odločitvi informacijskega pooblaščenca, da mora vlada prosilcu posredovati magnetogram seje, na kateri so obravnavali kandidate za evropskega komisarja.
Gre za zapise o poteku odločanja vlade o izbiri slovenskih kandidatov za evropskega komisarja. Med kandidati sta bila tudi predsednik DeSUS Karl Erjavec in evropska poslanka Tanja Fajon.
Naj z magnetograma seje umakne oznako tajno, je vlado sicer že pred odločbo informacijskega pooblaščenca pozvala tudi Komisija za preprečevanje korupcije, ki je poziv najprej naslovila na vlado Bratuškove, pozneje pa še na novo vlado.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Bratuškova je danes za STA zatrdila, da nima težav z objavo celotnega magnetograma seje vlade, vendar naj bo objavljen v celoti, ne le izseki. Tako bo po njenih besedah zanimivo, ker bo tako tudi razvidno, kdo jo je za kandidatko za evropsko komisarko dejansko predlagal. Sicer pa na splošno po njenem mnenju ni dobro, da se magnetogrami sej vlade objavljajo, je dejala po odločitvi sodišča glede magnetograma.
Bratuškovi so v javnosti očitali samokandidaturo. Upravno sodišče je sicer nedavno odpravilo akt Komisije za preprečevanje korupcije, ki se je nanašal na kandidaturo nekdanje premierke.
Magnetogram omenjene seje vlade je objavljen na naslednji povezavi