Slovenija

Zakaj v SDS brišejo elektronsko pošto s strankarskega strežnika?

STA
28. 12. 2015, 12.34
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.59
Deli članek:

V SDS naj bi danes s svojega strankarskega strežnika zbrisali vso staro elektronsko pošto, ostala naj bi le tista z letošnjega decembra, poroča današnji Dnevnik. V SDS teh informacij niso ne zanikali ne potrdili in jih ne komentirajo, neuradni viri blizu SDS pa pravijo, da stranka strežnika ne prečiščuje oziroma nadgrajuje prvič.

Arsen Perić / M24
Sedež SDS na Trstenjakovi ulici v Ljubljani.

Po neuradnih informacijah naj bi bil eden od razlogov za prečiščevanje in nadgradnjo strežnika največje opozicijske stranke tudi priprava nove spletne strani. Obvestilo glede prečiščevanja strežnika naj bi prejeli vsi, ki imajo strankarski elektronski naslov, vsak pa imel možnost, da so svoja elektronska sporočila shranili.

Po poročanju Dnevnika so v glavnem tajništvu v sporočilu, da bo z današnjim dnem s strežnika SDS zbrisana vsa stara elektronska pošta, predlagali, da si uporabnik vso pomembno pošto shrani oz. arhivira do nedelje, 27. decembra. Kaj je razlog za takšno odločitev vodstva SDS, po poročanju časnika ni navedeno.

Povezava s preiskavo Andreja Širclja?

hipno-diploma, hipnoza

Njena.si

Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo

Andrej Šircelj

Obvestilo naj bi sicer prispelo nekaj dni po preiskavi poslanca Andreja Širclja, ki so jo v povezavi z njegovim delovanjem v vodstvu Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB) kriminalisti opravili tudi na sedežu SDS in v DZ. Po navedbah Dnevnika se sogovorniki iz največje opozicijske stranke sprašujejo, ali ni v ozadju brisanja stare elektronske pošte bojazen vodilnih v SDS, da je med korespondenco na strežniku tudi kakšna zanje "neprijetna pošta" oziroma ali ne gre za brisanje morebitnih dokazov.

V SDS so ob preiskavi Širclja sicer opozorili, da so kriminalisti želeli zaseči strankarski strežnik, kar pa so na policiji zanikali. Tako so na sedežu SDS preiskovalci Nacionalnega preiskovalnega urada prenesli 28 elektronskih sporočil, v pisarni DZ pa vso Šircljevo elektronsko pošto v približno šestmesečnem obdobju dela na DUTB v letu 2013. Po mnenju Širclja je bilo to nepravilno, zato je napovedal razmislek o pritožbi na ustavno sodišče.