Kakšno bo končno besedilo, še ni znano, zaenkrat pa je v obtoku po poročanju avstrijskih medijev besedilo, da se "dežela Koroška izreka za vedno večjo jezikovno in kulturno raznolikost, ter da je potrebno spoštovati, varovati in podpirati jezik, kulturo, tradicijo in kulturno dediščino. Skrb dežele in občin velja enakovredno tako za nemško kot slovensko govoreče prebivalce dežele". Ljudska stranka ÖVP je prvotno vztrajala, da bi bilo v ustavi, kar zadeva manjšine, govora samo o avtohtoni narodni skupnosti in ne bi izrecno omenjala slovenske manjšine, kar zagovarjajo socialni demokrati avstrijske Koroške.
Predsedniki koalicijskih strank celovške vlade naj bi o omenjeni temi govorili ponovno naslednji četrtek. Ustavne spremembe pa bodo na dnevnem redu deželnega zbora 29. oktobra. Pričakovati je, da naj bi celovški deželni zbor ustavno reformo sprejel v naslednjem letu. Težišče ustavne reforme je sicer odprava proporcionalnega sistema na avstrijskem Koroškem.
Na avstrijskem Koroškem je od marca 2013 na oblasti tristrankarska koalicija socialdemokratov, iz vrst katerih prihaja deželni glavar, ljudske stranke in Zelenih.