Nekdanji stečajni upravitelj je bil tako znova obsojen zlorabe uradnega položaja, potem ko je med leti 1996 in 2003 iz stečajne mase Tama družbi Pompe nepooblaščeno in v nasprotju s pravili stečajnega postopka posodil okoli devet milijonov evrov, ne da bi denar zavaroval.
Ob tem naj bi prek družinskega podjetja Mitrej, ki ga je leta 1998 podaril hčerkama, družbi Dušana Pompeta izstavljal fiktivne račune za svetovanje, elaborate, vodenje računovodstva in podobno, ta pa naj bi mu plačala 584.000 evrov v zameno za posojanje denarja.
Žagar je sicer prestal že dve tretjini na mariborskem sodišču izrečene kazni, zato je pričakoval odločbo o pogojnem izpustu iz zapora. Ustavno sodišče pa je februarja razveljavilo pravnomočno sodbo, pri čemer krivde sploh ni presojalo, mariborskemu višjemu sodišču pa naložilo, da mora ponovno odločiti o njegovi pritožbi.
V njej je Žagar med drugim trdil, da mu na mariborskem okrožnem sodišču ne bi smeli soditi, ker je prav slednje naznanilo kaznivo dejanje zoper njega. Potem ko je s pritožbo uspel, se je primer preselil v Mursko Soboto, a ga je tudi tamkajšnje sodišče obsodilo za očitana kazniva dejanja.
Žagar je prestal že dve tretjini na mariborskem sodišču izrečene kazni, zato je pričakoval odločbo o pogojnem izpustu iz zapora.
Žagar je bil sicer zaradi zlorabe položaja ali pravic konec leta 2011 obsojen na tri leta in pol zaporne kazni. Njegovo hči JasnoŽagar je takrat mariborsko sodišče zaradi pomoči obsodilo na enoletno pogojno zaporno kazen s preskusno dobo treh let, lastnika družbe Pompe Dušana Pompeta pa oprostilo napeljevanja h kaznivemu dejanju. Sodbo je leto dni pozneje potrdilo tudi višje sodišče.