Vogel in Golte imata marsikaj skupnega. Smučišče Vogel je v zadnjih dveh letih osvojilo nagrado za naj smučišče v kategoriji velikih smučišč, medtem ko Golte kraljujejo med srednje velikimi že zadnjih pet sezon. Obe smučišči vidita svojo prihodnost v družinski smuki, kar pomeni, da razvijata ponudbo za vse starostne skupine in različne stopnje smučarskega znanja, je na novinarski konferenci v Ljubljani pojasnil Kandare.
Vozovnice, ki bodo veljale na Golteh in na Voglu, bo mogoče kupiti le v predprodaji, kupec pa se bo nato sam odločil, kam se bo odpravil na smučanje. Pri tem bi lahko odločale različne okoliščine - družinske, vremenske in druge.
Enotna karta bo na voljo v obeh centrih in prek spletne trgovine vsakega od smučišč. "Jih boste pa videli tudi na različnih prodajnih mestih po Sloveniji," je napovedal Kandare. Pogovori z distribucijskimi partnerji so v zaključni fazi, vozovnica pa bo med drugim mogoče kupiti tudi v Ljubljani in v Celju.
Prav območje ljubljanskega bazena je tisto, na katerega na Golteh in na Voglu še posebej računajo. Iz Ljubljane je namreč približno ura vožnje do obeh smučišč, zato bi znala biti možnost odločitve za eno ali drugo lokacijo za prebivalce s tega območja še posebej zanimiva. O konkretnih številkah glede pričakovane prodaje sicer niso govorili.
Karta za odrasle bo na voljo za 29 evrov, za otroke 16 evrov, mladi in seniorji pa bodo morali odšteti 25 evrov. Do začetka zimske sezone bo ob tem veljal na omenjene cene še 15-odstotni popust, sta povedala Kandare in Škrabl. Vozovnica bo veljala tako med tednom kot čez vikend.
Kandare je spomnil, da je Vogel edino smučišče, ki leži v varovanem območju Triglavskega narodnega parka. Skupno ima 22 kilometrov prog in se ponaša z najdaljšo progo v Sloveniji, ob tem pa imajo v svojem upravljanju tudi vso gostinsko ponudbo in 80 ležišč v štirih kočah različnih kategorij.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Smučišče Golte pa leži v Zgornjesavinjski dolini in ima na voljo 15 kilometrov prog. Dostop do smučišča je možen tako z nihalko kot po cesti, težnja pa je ponudbo namestitev in gostinstva spraviti pod eno streho, je povedal Škrabl. "Trenutno upravljamo s hotelom kategorije štirih zvezdic s skupno kapaciteto 115 postelj, z apartmaji in planinsko kočo," je pojasnil.
Pozimi na Golteh dajejo veliko pozornosti tudi kulinarični ponudbi. "Menimo, da je kulinarika ena od področij, ki ima potencial na smučiščih, kot to zelo spretno izvajajo naši sosedje v Italiji in Avstriji," je še dodal Škrabl.
Na Voglu na področju kulinarike med drugim stavijo na lokalno pridelano hrano. Sicer pa je Kandare spomnil, da v Italiji na primer pripravijo kulinarični teden z vrhunskimi kuharskimi mojstri, s čimer popestrijo klasično smučarsko ponudbo. O podobnih idejah razmišljajo tudi pri nas.
Tudi sicer slovenska smučišča vse bolj stavijo na povezovanje. Tako bodo letos vsa smučišča pristopila k skupni sezonski vozovnici. Novost bodo nove turistične vozovnice, ki bodo ob določenem številu dni smučanja omogočile še spoznavanje drugih znamenitosti, na primer ogled mest.
"Ko bo na voljo na slovenskih smučiščih zgolj ena sezonska vozovnica, takrat bomo na pravi poti," je ob tem menil Kandare. "Vse bolj se zavedamo, da destinacija ni Vogel ali Golte. Predvsem za tuje goste je destinacija vsaj pol Slovenije, če ne cela država. Skupaj smo veliko bolj prepoznavni," je dejal.
Sicer pa smučišča vse bolj sodelujejo tudi s Slovensko turistično organizacijo, pogovarjajo se tudi z letalskim prevoznikom Adria Airways, načrtujejo promocije na nam bližnjih trgih, še posebej na Hrvaškem. Vendar pa so proračuni za trženje zelo majhni, je opozoril Škrabl.