Vsi posamezniki in pravne osebe lahko nakažejo prostovoljne prispevke na Rdeči križ Slovenije, Mirje 19, 1000 Ljubljana, številka računa SI56 0310 0111 1122 296, sklic 00 96868.
Rdeči križ Slovenije (RKS) ima javno pooblastilo za iskanje pogrešanih oseb, kar je po njenih besedah izjemno pomembno, ko se družine izgubijo in se iščejo. Prav tako RKS sodeluje pri obnavljanju družinskih vezi in tako preprečuje stiske oseb, ki so ločene od svojcev zaradi vojne, oboroženih spopadov, nasilja, naravnih in drugih nesreč ter migracij, je dejala.
Kot je poudarila, je v okviru civilne zaščite trenutno na razpolago 900 nastanitvenih kapacitet, skupaj z rdečim križem je še dodatnih 4500 postelj, tako da lahko na RKS poskrbijo za večje število beguncev.
Rdeči križ je sicer danes v okviru vseslovenske akcije RKS - Pomoč beguncem 2015 začel zbirati materialno pomoč za begunce, odprl je tudi račun za zbiranje prostovoljnih prispevkov. Pomoč bodo zbirali skupaj s 56 območnimi združenji RKS, še posebej na območjih, kjer bodo nastanitvene enote za begunce, so sporočili iz RKS.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Po svojih zmožnostih in z zbranimi sredstvi bo RKS prispeval k zagotavljanju pomoči in zaščiti ranljivih oseb, tako s takojšnjo humanitarno pomočjo njihovim neposrednim potrebam kot tudi z iskanjem trajnostnih rešitev.
Tako zbirajo konzervirano hrano (brez svinjskega mesa), pitno vodo (izključno v plastenkah), higienske pripomočke, kot so milo, zobna pasta, zobne ščetke, brisače, higienske vložke, plenice za otroke, vlažilne robčke, odeje, manjše šotore, spalne vreče in ležalne podloge. Oblačil in obutve trenutno ne zbirajo.
Tudi Slovenska karitas je začela zbirati materialno pomoč za migrante. Pomoč zbirajo v humanitarnem skladišču Nadškofijske Karitas v Mariboru in humanitarnem središču Škofijske karitas Celje v Žalcu. Oba zbirna centra bosta predvidoma odprta do sredine septembra oziroma do preklica.