Nigrad, Mariborski vodovod, Snaga in Energetika Maribor, štiri mariborska javna podjetja, so po podpisu aneksa tudi uradno pristopila k sporazumu o izvedbi odpusta dolgov.
ODPIS PO ZMOŽNOSTIH
Na koordinaciji so se zavezali, sporočajo z mariborske občine, da bodo poskušali skupaj oblikovati enoten model odpisa dolgov, po katerem bi se ravnali Mestna občina Maribor in javna podjetja. Slednja nameravajo po vzoru občine počakati na konec zbiranja vlog, torej 31. oktober, oddane vloge bodo nato pregledali in po svojih zmožnostih vsem upravičencem odpisali sorazmerno enak delež.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
OMILITEV STISKE
Uradni pristop javnih podjetij k odpisu dolgov v Mestni občini Maribor pozdravljajo. Tamkajšnja podžupanja Jelka Černivec je ob podpisu aneksa dejala, da se zavedajo, da s tem enkratnim odpisom dolgov, katerega višino bodo vsi določili v začetku novembra, ne bodo rešili težav ljudi v stiski, upa pa, da bodo to vsaj nekoliko omilili.
ŠE VEČ OBČIN
Podjetja, ki delujejo v več občinah, so ob tem izrazila tudi upanje, da bodo tudi preostale občine pristopile k podpisu. Alan Perc, direktor Energetike Maribor: »Po 31. oktobru bomo preverili, kdo je dejansko upravičen in o višini odpisa.« Direktor podjetja Mariborski vodovod Danilo Burnač je k sporazumu pozval vseh 19 občin lastnic tega podjetja, da bodo lahko tudi tisti uporabniki uveljavljali pravico do odpisa dolgov. Aleš Vajngerl, direktor Snage, med drugim poudarja: »K projektu smo pristopili, ker se zavedamo, da vsak kamenček v mozaiku solidarnosti pomeni veliko za skupen boljši jutri.«