Razlika med SDS in SMC na drugem mestu je majhna, saj bi slednjo volilo 9,2 odstotka anketiranih. ZL na tretjem mestu ima med volivci 7,4-odstotno, SD na četrtem pa 4,2-odstotno podporo. Sledijo NSi (3,3 odstotka), SLS (1,5 odstotka), DeSUS (1,1 odstotka), SNS in PS s po 0,8 odstotka, ZaAB (0,4 odstotka) in DL z 0,1-odstotno podporo. Pol odstotka vprašanih bi volilo katero drugo stranko.
Da ne bi volilo nobene stranke, je odvrnilo 19,7 odstotka vprašanih, 14,1 odstotka pa se volitev ne bi udeležilo. Neopredeljenih je bilo 27,5 odstotka anketiranih.
Srednja ocena dela vlade je v avgustu padla na 2,54 (julija je bila 2,60), ocena dela državnega zbora pa na 2,43 (julija 2,48).
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Med politiki največjo priljubljenost ohranja predsednik republike Borut Pahor. Sledijo evropska poslanka Tanja Fajon, evropska komisarka Violeta Bulc, premier Miro Cerar, kmetijski minister Dejan Židan, pravosodni minister Goran Klemenčič, poslanka ZL Violeta Tomić, predsednik DZ Milan Brglez, finančni minister Dušan Mramor, prvo deseterico pa zaključuje vodja poslanske skupine ZL Luka Mesec.
Enajsto mesto zaseda evropski poslanec Lojze Peterle, sledita mu strankarska kolega - predsednica NSi Ljudmila Novak in vodja poslanske skupine Matej Tonin. Poslancu ZL Matjažu Hanžku na 14. mestu sledita evropska poslanca Igor Šoltes in Franc Bogovič. Vodja poslanske skupine SD Matjaž Han je 17., mesto pred zunanjim ministrom Karlom Erjavcem, ki je zabeležil največji padec. Z lestvice se poslavljata predsednik SNS Zmago Jelinčič in ljubljanski župan Zoran Janković, nanjo pa se vračata predsednik SDS Janez Janša in predsednica ZaAB Alenka Bratušek.
Telefonsko anketo je 30. in 31. julija ter od 3. do 6. avgusta na vzorcu 600 odraslih državljanov po naročilu uredništva Dela opravil oddelek za tržne raziskave Dela Stik.