"DUTB želi z odhodom uprave preprečiti nadaljnje izčrpavanje podjetja, ki je Savo pripeljalo v situacijo, v kateri je danes," je za televizijo povedala pravna zastopnica DUTB Katja Peček.
Upravi Save očita tudi, da ne sodeluje z DUTB, njenim največjim upnikom. "DUTB je na Savo naslovila že več zahtev po dokumentih in podatkih za pripravo strokovnega načrta finančnega prestrukturiranja, vendar ključnih podatkov od Save ni dobila," je dejala Pečkova.
DUTB je prepričana, da vodstvo Save krši pooblastila, saj v času prisilne poravnave prodaja svoje premoženje, to je Gorenjsko banko. Slaba banka zahteva tudi razrešitev upravitelja prisilne poravnave Save Matjaža Nanuta, ker naj bi delal v korist Save, in ne upnikov. DUTB namreč ne dovoli, da bi vstopila v upniški odbor.
Aberšek je za Televizijo Slovenije očitke DUTB zavrnil. "V upravi menimo, da ne kršimo nobenih zakonskih določil in ne nameravamo odstopiti," je povedal.
DUTB konec maja ni dala soglasja k predlogu načrta preventivnega prestrukturiranja Save in je holdingu zasegla 99,05-odstotni delež družbe Sava Turizem, ki je poleg naložbe v Gorenjsko banko njegovo najpomembnejše premoženje, za holding pa predlagala prisilno poravnavo.
V Savi, ki je zaradi izgube ključnega dela poslovanja, turizma, pristala v prisilni poravnavi, so potezo DUTB označili za nezakonito in se obrnili na sodišče, ki je odločilo, naj DUTB zasežene delnice vrne. Sava z vrnjenimi delnicami sicer ne sme razpolagati.
DUTB je v petek prejela začasno odredbo sodišča, ki ji prepoveduje unovčenje zavarovanj s prodajo ali prilastitvijo delnic izdajatelja Sava Turizem. Pravni zastopnik Save Stojan Zdolšek je za časnik Dnevnik povedal, da odredba še pritrjuje njihovemu mnenju, da je DUTB pri unovčevanju zastavne pravice na delnicah Save Turizma ravnala nedopustno in nezakonito.