Kot je v kratkem nagovoru pojasnil Bolčič, se bodo obiskovalci lahko na lastne oči prepričali, da je bila odločitev o intervenciji v zavetišču pravilna in da obalno zavetišče bo oz. že je zgledno urejeno. Ob tem se je podžupan zahvalil tudi vsem prostovoljcem, ki so si v zadnjih dneh vzeli čas za ureditev zavetišča, hkrati pa je opravičil župana Borisa Popoviča, ki se dogodka ni mogel udeležiti zaradi bolezni v družini.
V komunali so po prevzemu zavetišča najprej opravili dezinsekcijo in dezinfekcijo prostorov, nato so pokosili travo, uredili žive meje, odstranili suha drevesa ter zamenjali dotrajane in mestoma uničene ograje. Med drugim so prebelili vse notranje prostore, popravili dotrajan betonski steber in prenovili star vhod v zavetišče, ki bo po novem namenjen za živali v karanteni ter ločen od glavnega vhoda. Ta bo po novem na levi strani zavetišča, ob stanovanjskem objektu.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Kot je pred dnevi ponovil župan Popovič, so upravljanje nad zavetiščem morali prevzeti, saj je veterinarska inšpekcija obalnemu društvu, ki bi se mu upravljavska pogodba tako ali tako iztekla konec junija, zaradi ugotovljenih nepravilnosti odredila takojšnje prenehanje sprejemanja novih živali in oddajo vseh živali v roku enega meseca. Popovič je napovedal še, da bo organizacija zavetišča bistveno boljša in živalim bolj prijazna, kot je bila doslej.
Na Titovem trgu pa so se danes zbrali podporniki ODPMŽ. S protestom želijo izraziti svoje nestrinjanje s potekom zgodbe okoli zavetišča ter svojo zahtevo po podaljšanju upravljavske pogodbe in po demokratičnem javnem razpisu. V društvu so vseskozi vztrajali, da jih je vodila zgolj dobrobit živali, svoje delovanje pa so označili za transparentno.